Wydajność i efektywność maszyn do granulowania i peletowania
Wydajność i efektywność pracy operatora i granulatora
ARGAS - QDES.60 - CALS
Przemysłowe granulatory GR wyróżniają się wysoką wydajnością przy najniższych możliwych kosztach eksploatacyjnych. Jest to zasługą połączenia wysokosprawnych rozwiązań mechanicznych (ARGAS, QDES.60, CALS i inne systemy) i programowej kontroli pracy w postaci Automatycznego Systemu Sterowania Granulatorem (AIAC to m.in. Inteligentny Operator Granulatora, Aktywny System Optymalizacji Wydajności i jego inne elementy). Poniższe rozwiązania techniczne mają wydatny wpływ na redukcję czasu przezbrojeń, który może zostać przeznaczony na produkcję i podwyższyć przychód i zysk
W zależności od modelu i rodzaju mieszanki granulatory Nawrocki PT zużywają jedynie 8kWh na tonę paszy.
Jest to możliwe dzięki wysokiej integracji konstrukcji mechanicznej z oprogramowaniem sterującym i optymalizującym pracę granulatora (AIAC).
8
kWh/t
Niska prędkość obrotowa matrycy
Konstrukcja granulatorów GR1 i GR2 została zaprojektowana w celu uzyskania jak najniższych prędkości obrotowych matrycy. Niższa prędkość obrotowa zapewnia wyższą jakość granulatu przy przetwarzania surowców odbiegających od optymalnych wartości (jak wielkość frakcji, wilgotność, rodzaj surowca, skład mieszanki itp.). Jest to możliwe dzięki dłuższemu czasowi formowania się granulki w otworach matrycy. Niższa prędkość obrotowa zwiększa opory przepływu, podwyższa temperaturę procesu formowania. Ma to wpływ na lepsze zagęszczenie cząstek surowca w otworach formujących matrycy. Matryce o mniejszych obrotach są lżejsze, co ułatwia ich montaż oraz są tańsze w zakupie.
Duża powierzchnia robocza matrycy
Dzięki nowoczesnej i masywnej budowie zespołu napędowego możemy stosować matryce o dużych powierzchniach roboczych. Gwarantują one utrzymanie zakładanej wydajności na wszelkiego typu surowcach. Wysoki moment obrotowy oraz moc (w przeliczeniu na dm2 powierzchni matrycy) w połączeniu z Aktywnym Systemem Optymalizacji Wydajności ACOS zapobiega przytkaniom lub blokadzie matrycy. Przekłada się to na zwiększenie wydajności poprzez wydłużenie czasu stabilnej produkcji.
Zespół Mechanicznego Wrzutu Surowca FFFU (Forced Feedstock Feeding Unit)
Niezależny podajnik łopatkowy surowca do komory granulacyjnej ukierunkowuje jego strumień na zgarniacze, a następnie pod rolki. Nie pozwala się cofać surowcowi poza komorę granulującą. W połączeniu z rolkami łukowymi zwiększa się efektywność pracy granulatora. FFFU stosowany jest zwłaszcza dla surowców o niskiej masie usypowej jak biomasa, tworzywa sztuczne. Nie stosowany w standardowych paszach.
Zespół Wolnych Obrotów Matrycy (DSMS - Die Slow Motion System)
Skraca czas wymiany matrycy o przynajmniej 30%. Umożliwia bezwysiłkowe obracanie zespołu granulującego w celu jej montażu lub demontażu matrycy. Niezależny napęd z siłownikiem pneumatycznym jest sterowany za pomocą zewnętrznego pilota (wędka) lewych-prawych obrotów
Odprowadzenie pary w granulatorach do produkcji biopaliw
Granulatory są wyposażone w podwójny odciąg pary, którego zadaniem jest szybkie odprowadzenie nagromadzonej podczas granulowania pary poza komorę granulującą. Pierwszy jest zainstalowany w kondycjonerze bezpośrednio nad wysypem do komory granulującej. Drugi na pokrywie komory granulującej. Oba są podłączone do grawitacyjnego systemu kominów wykonanych ze stali kwasoodpornej. Istnieje możliwość montażu opcjonalnego układu blokady cofania się pary do kondycjonera.