Czym się zajmujemy?
Dostarczamy projekty, maszyny i linie produkcyjnych dla następujących branż przemysłowych
01

Granulowanie pasz

Nowoczesne żywienie zwierząt wymaga stosowania bezpiecznych i wydajnych technologii, od których zależy cena żywca oraz jakość mięsa.

W tym łańcuchu Nawrocki Technologie Granulowania dostarcza rozwiązania technologiczne i techniczne, które gwarantują najlepsze wyniki produkcyjne dla producenta i pasz i zwierząt. Nasze doświadczenie obejmuje produkcję pasz sypkich, sterylizowanych oraz granulowanych.

02

Granulowanie biomasy

Granulowanie biomasy leśnej i rolniczej jest naszą specjalnością od 1998 roku.

Niezależnie od rodzaju odpadów (liściaste czy iglaste), wilgotności i rozmiaru Twojej biomasy zaprojektujemy fabrykę, która zagospodaruje każdy rodzaj biomasy.

03

Granulowanie RDF/RSF/MSW

Śmieci nie są już śmieciami. To surowiec do produkcji paliw o wysokiej kaloryczności, które można bezpiecznie spalać.

RDF, SRF – to coraz popularniejszy surowiec do produkcji pelletu – stabilnego parametrowo paliwa, które jest coraz częstszą alternatywą dla paliw kopalnych.

04

Granulowanie tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne zalewają świat w postaci opakowań i odpadów, które są ogromym problemem. Mamy rozwiązanie.

Tworzywa sztuczne są wysokokalorycznym surowcem, który można zamienić na granulki o konkretnych parametrach. I spalać w spalarniach lub jeszcze raz używać do stworzenia nowych produktów.

05

Granulowanie profermentu z biogazowni

Biogazownie posiadają cenny odpad, który można zamienić w paliwo lub nawóz naturalny.

Poferment można łatwo przetworzyć za pomocą efektywnej technologii suszenia i granulowania. Rynki są otwarte na alternatywne nawozy, a także pellet do palników.

06

Granulowanie ASR (recykling samochodów)

Regulacje UE wymagają efektywnego recyklingu złomowanych aut. Granulowanie jest dobrym rozwiązaniem.

Nawrocki projektuje linie przyjęcia, mielenia i granulowania wyselekcjonowanych komponentów samochodów w postaci tworzyw sztucznych, tekstyliów, skór i gumy. Takie paliwo jest bezpiecznie spalane w spalarniach śmieci.

Wykraczamy poza Wasze potrzeby

Rozwój firmy jest nadrzędnym zadaniem, które wymaga wiedzy, informacji i elastycznego podejścia do perspektyw oraz możliwości jakie stawiają obecne i przyszłe wyzwania biznesowe.

Historia, nie tylko naszych Klientów, pokazuje, ze skupienie się wyłącznie na bieżących potrzebach jest krótkowzroczne i złe. Dlatego projektując linie i fabryki granulowania stosujemy rozwiązania, które później można relatywnie łatwo i tanio rozwinąć zwiększając elastyczność i wydajność produkcji.

Takie podejście wymaga za każdym razem ścisłej współpracy na osi Klient<–>NPT. Jej wynikiem jest zabezpieczenie możliwości firmy na wiele lat. Dajemy komfort, który pozwala naszym Klientom skupić się na zdobywaniu nowych rynków, zamiast martwić się o coraz niższe zdolności produkcyjne.

Od idei do wykonania pod klucz

Nawrocki Technologie Granulowania dostarcza maszyny i usługi, które spełniają swoje zadania w środowisku zmieniających się oczekiwań naszych i Waszych Klientów, Partnerów i Pracowników.

Nasi kadra inżynierska tworzy nowe produkty, procedury i procesy, które kładą nacisk na niskie koszty eksploatacji, oszczędność energii elektrycznej oraz wszelkich innych mediów, prostotę i bezpieczeństwo obsługi. Ważna jest także możliwość samodzielnego reagowania na bieżące sprawy serwisowe. Niekończące się konsultacje z naszymi Klientami

Optymalne rozwiązania w procesach produkcyjnych

Poszczególne technologie funkcyjne będące przedmiotem naszych projektów i dostaw są związane z szeroko pojętą densyfikacją surowców, ich wcześniejszą obróbką termiczno-mechaniczną oraz pogranulacyjnymi procesami uszlachetniającymi.